Elektrikli Volkswagen otomobilleri üretilecek

FANUC, FANUC robot

FANUC robotları, yeni nesil elektrikli Volkswagen otomobilleri üretecek
Volkswagen, Doğu Frizya’da 800, ABD’de 600 ek FANUC robotu kullanmaya başlayarak tesislerini genişletecek

Otomasyon uzmanı ve endüstriyel robot üreticisi FANUC, geleceği şekillendiren otomasyon teknolojilerinin geliştirilmesinde Volkswagen’e destek oluyor. Bu amaç doğrultusunda şirket, Doğu Frizya’nın Emden ve ABD’nin Chattanooga kentlerindeki Volkswagen tesislerine toplamda 1.400 robot temin edecek.

Volkswagen tesisleri FANUC’la geliştiriliyor
2022 yılıyla birlikte, Emden’deki Volkswagen tesislerinde 800’den fazla FANUC robotu, yeni nesil Volkswagen elektrikli araçlarını üretecek. Bu adımla tesisler otomotiv endüstrisindeki en modern üretim lokasyonlarından biri haline gelecek. Chattanooga’daki fabrikaysa, Kuzey Amerika’daki Volkswagen elektrikli araç üretiminin merkezi haline gelecek şekilde genişletiliyor. 2022 yılından itibaren Chattanooga’da yaklaşık 600 ek FANUC robotu kullanılmaya başlanacak. FANUC robotlarının karoser yapımında ve pil üretiminde kullanılması planlanıyor.

“Müşterilerimize esnek ve sürdürülebilir otomasyon çözümleri sunuyoruz”
FANUC Almanya GmbH Genel Müdürü Ralf Winkelmann “Elektrikli araçların üretimine bağlı olarak robot teknolojisi gereklilikleri değişti. Geniş ürün yelpazemiz sayesinde, güvenilir ve esnek bir şekilde bu gereklilikleri karşılayabiliyoruz” diyor. Winkelmann “Genel merkezi Japonya’nın Fuji Dağı’nda bulunan FANUC, 40 yılı aşkın süredir Almanya’da faaliyet gösteriyor. Şirket, dünya genelindeki bütün FANUC ürünleri için zaman sınırı olmayan bir bakım ve yedek parça hizmeti sunuyor. Vermekte olduğumuz bu servis ve yedek parça hizmeti güvencesiyle, müşterilerimizin esnek ve aynı zamanda sürdürülebilir otomasyon çözümleri beklentilerine yanıt veriyoruz. Ürünlerimizi kullanan tüm müşterilerimizin üretim süreçlerinin sorunsuz bir şekilde yürüyeceğine dair güveni tamdır” açıklamasında bulunuyor.

40 bin metrekarelik alanda bakım ve onarım hizmeti
Dünyanın önde gelen CNC kontrol üniteleri ve endüstriyel robot tedarikçisi, üretim hatlarının otomasyonu konusunda onlarca yıllık deneyime sahip FANUC, yedi işbirlikçi model de dâhil olmak üzere 100’den fazla robot modeli sunuyor. FANUC’un ürün portföyünde Robodrill CNC İşleme Merkezi Robocut Tel Erezyon Makinası ve Roboshot Plastik Enjeksiyon Makinasının yanı sıra CNC Kontrolörler ve Lazer üniteleri de bulunuyor. Ürün ömrü boyunca servis hizmeti vaadini sürdürmek için FANUC, aralarında Avrupa’daki çok sayıda şubenin bulunduğu tesislerine ürünler ve yedek parçalar için 40 bin metrekarelik bir depoda son derece profesyonel bir bakım ve onarım hizmeti de veriyor.

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 37 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment